5 wskazówek, jak szybciej zeskrobać zamarznięte szyby samochodu - Citybus.pl Mobilność kiedy tylko potrzebujesz!

Zima nadeszła! Wyjmowane są rękawiczki, czapki i szaliki, ale również skrobak odzyskuje swoje znajome miejsce w samochodzie. Teraz, gdy robi się zimniej, skrobak musi zostać ponownie użyty: to sprawia, że wielu właścicieli samochodów lub użytkowników Citybus jest mniej zadowolonych. Na szczęście dzięki naszym wskazówkom drapanie okien nie musi trwać długo, dzięki temu możesz pospać dłużej!

Jesteś Pewien, że wsiądziesz do samochodu?
Wskazówka 1:

Drżysz z zimna obok twojego czterokołowca, bo zamek zamarzł. Ale hej, na szczęście wczoraj wieczorem włożyłeś butelkę sprayu do zamków do kieszeni kurtki i w mgnieniu oka otworzyłeś samochód! To oszczędza dużo czasu!

Użyj matę antyszronową na szybę
Wskazówka 2:

Nie tylko Ty lubisz leżeć pod dodatkowym kocem w nocy, gdy marzniesz, ale również Twój samochód to lubi. Połóż matę antyszronową na przedniej szybie samochodu, to zapewni Ci, że gruba warstwa lodu nie utworzy się na szybie. Gdy pada śnieg, taki koc też się przydaje: tę grubą warstwę białych płatków usuniesz w mgnieniu oka.

Odmrażacz do szyb
Wskazówka 3:

Kup odmrażacz do szyb. Odmrażacz sprawia, że o wiele łatwiej zeskrobiesz szyby i zaoszczędzisz dużo czasu! Wystarczy opryskać szybę i lekko zeskrobać lub nawet zetrzeć i gotowe!

Dodatkowy skrobak
Wskazówka 4:

Miej zawsze pod ręką zapasowe skrobaki. Podczas silnych mrozów skrobak może czasami się zepsuć od grubej warstwy lodu, a wtedy możesz cieszyć się dodatkowym skrobakiem w schowku. Nie masz pod ręką dodatkowego skrobaka, prawda?

Antyzamarzacz do szyb
Wskazówka 5:

Wskazówka, o której niewiele osób wie, ale działa bardzo dobrze – Użyj antyzamrarzacza do szyb!
Gęsta formuła preparatu nałożonego na powierzchnię szyby, poprzez odpowiednią absorbcję wilgoci nie dopuszcza do powstawania zwartej warstwy lodu i szronu. Użycie preparatu pozwala zaoszczędzić czas na poranne skrobanie lub odmrażanie szyb. Wystarczy włączyć wycieraczki, aby usunąć powstałą nocą luźną warstwę szronu bez skrobania.