Proces wynajmu samochodu na minuty - od startu do zwrotu - Citybus.pl Mobilność kiedy tylko potrzebujesz!

Przed Tobą przeprowadzka lub remont? Nawet jeśli wydaje Ci się, że poradzisz sobie z własnym autem, w praktyce często okazuje się, że nie jest to takie łatwe. Wynajem samochodu dostawczego ułatwia zapakowanie nawet dużych i nieporęcznych przedmiotów i zmniejszenie ilości kursów. W ten sposób możesz uchronić też swój samochód przed uszkodzeniami i zabrudzeniami. Oferujemy Ci świetną możliwość, dzięki której nie musisz szukać busów po znajomych i nieznajomych. Nasz samochód dostawczy na minuty użytkujesz tyle, ile chcesz – a następnie płacisz za wykorzystany czas. Bez zbędnych formalności, szybko i łatwo.

Proces wynajmu samochodu dostawczego

Wszystko to możliwe jest dzięki naszej aplikacji citybus. Możesz ją pobrać w Sklepie Play lub App Store. Jest prosta w obsłudze, więc z pewnością szybko się w niej odnajdziesz. Podczas rejestracji miej przy sobie prawo jazdy oraz kartę płatniczą (kredytową lub debetową – na Twoje nazwisko). Płatności będą odbywały się bez konieczności używania terminala płatniczego. Z tego powodu upewnij się, czy masz włączoną możliwość dokonywania transakcji cyklicznych i korespondencyjnych. Na weryfikację konta możesz liczyć w ciągu 1 godziny.

Gdy konto będzie już aktywne, wejdź w mapę dostępną w aplikacji. Tutaj zobaczysz, w jakich lokalizacjach możesz odebrać pojazd. Znajdź najbliższy dostępny samochód dostawczy na minuty i postępuj zgodnie z zaleceniami. Od teraz możesz używać auto tyle czasu, ile potrzebujesz. Zapoznaj się z naszym aktualnym cennikiem – sprawdź, ile kosztuje minuta lub doba. Za postój zapłacisz mniej – żeby obniżyć naliczane koszty, w aplikacji oznacz opcję „POSTÓJ-Zablokuj drzwi”. Jeśli nie masz pewności, przetestuj wypożyczalnię. Na start dostajesz od nas 10 zł w prezencie – sprawdź, jak to działa, bez zobowiązań.

Kluczyk do auta znajdziesz w schowku – wyciągnij go ze slotu. Pamiętaj, by odłożyć go tam po zakończeniu procesu wynajmu samochodu dostawczego. Czy musisz dodatkowo płacić za tankowanie? Nie, w razie opróżnienia baku poniżej 25% sięgnij do schowka po kartę paliwową z PIN-em. Zatankujesz nią bezgotówkowo na stacjach ORLEN i BLISKA, które honorują kartę FLOTA. Samochód dostawczy na minuty od naszej firmy tankujesz wyłącznie Dieslem.

Używaj auta do woli, pamiętaj o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego i naszego regulaminu. Nie śmieć, nie pal papierosów, nie holuj, nie uczestnicz w wyścigach. Zakończyłeś wynajem samochodu dostawczego? Sprawdź na mapie, w jakiej strefie możesz go odstawić. Po zwrocie auta sami pobierzemy należność zgodną z cennikiem. W przypadku używania pojazdu dłużej niż dobę – opłatę pobieramy również cyklicznie, co 24 godziny od momentu rozpoczęcia.

Dodatkowe informacje, jakie mogą Ci się przydać

Wiesz już, jak przebiega proces wynajmu samochodu dostawczego za pomocą aplikacji citybus. Na koniec zerknij na kilka dodatkowych informacji – mogą Cię zainteresować.

Pozostawienie rzeczy w pojeździe

To może zdarzyć się każdemu. Opuściłeś samochód dostawczy, wynajem się zakończył, a Ty zorientowałeś się, że nie zabrałeś wszystkiego? Pierwszym ruchem jest jak najszybsze zarezerwowanie samochodu i dostanie się do niego. Aby zabrać rzeczy, możesz wykorzystać darmowe 3 minuty. Jeśli jednak auto nie jest już dostępne, zadzwoń na naszą infolinię.

Faktury za wynajem

Podjąłeś się wynajmu samochodu dostawczego w celu realizacji zadań służbowych? Możesz uzyskać fakturę za poniesione koszty. Znajdź odpowiednią zakładkę w aplikacji i uzupełnij dane do fakturowania. Za każdy wynajem wystawimy Ci osobny dokument.

Przewożenie pasażerów

Każdy samochód dostawczy na minuty dostępny w aplikacji citybus posiada trzy miejsca, co oznacza, że możesz zabrać ze sobą dwie dodatkowe osoby. Tylko Ty możesz być kierowcą. Chcesz przewozić dzieci? Możesz, pod warunkiem zgodności z obowiązującymi przepisami prawnymi. Chcesz przewieźć zwierzęta? W porządku, ale pamiętaj o odpowiednich transporterach. O fotelik dla dziecka, transporter dla psa lub inne tego typu wyposażenie będziesz musiał zadbać we własnym zakresie.