Spraw, aby Twój samochód był odporny na zimę, korzystając z tych wskazówek! - Citybus.pl Mobilność kiedy tylko potrzebujesz!

Dla jednych to smutny fakt, dla innych czekali na to cały rok: nadchodzi zima! Oznacza to nie tylko psychiczne przygotowanie się na zimę, ale także swój samochód! Niezależnie od tego, czy chcesz używać samochodu na własny użytek w zimie, czy go wynająć, dzięki tym wskazówkom miejmy nadzieję, że nie będziesz musiał wzywać pomocy drogowej na mrozie!

To, czego nie chcemy, to zamarznięte drzwi po drodze. Dobrze nasmaruj gumy drzwi samochodu specjalnym preparatem do konserwacji, nawet przed zimą. W ten sposób zapobiegasz zamarzaniu drzwi. Ponadto zawsze warto mieć przy sobie odmrażacz do zamków w zimowe dni, ale zawsze trzymaj go poza samochodem!

Akumulator

Unikaj wielu krótkich podróży, ponieważ akumulator rozładowuje się szybciej, gdy temperatura jest niska. Z powodu wielu krótkich podróży alternator nie może wystarczająco naładować akumulatora. Jeśli akumulator jest rozładowany podczas jazdy, skonsultuj się z pomocą drogową. Jeśli sam przy tym majstrujesz, może to uszkodzić elektronikę.

Okna

Bardzo ważnym aspektem są okna. Bez dobrej widoczności nie można dobrze jeździć, a zwłaszcza jeśli jest ślisko, można skończyć w niebezpiecznych sytuacjach. Uzupełnij płyn do spryskiwaczy szyby przeciw zamarzaniu. Ten jest w kolorze niebieskim. Aby być po bezpiecznej stronie, zawsze trzymaj w samochodzie kilka skrobaczek do szyb i butelkę odmrażacza. Jeśli nie zawsze masz czas na zarysowanie przedniej szyby, warto również kupić matę antyszronową. Dzięki niej na przedniej szybie będzie mniej szronu i będziesz musiał mniej się drapać.

We wszystkich przypadkach upewnij się, że Twoje okna są czyste, ponieważ w ten sposób zmniejsza się ryzyko kondensacji pary wodnej. Jeśli szyby zaparują, włącz klimatyzację.

Opony

Wymiana opon letnich na zimowe służy nie tylko Twojemu własnemu bezpieczeństwu, ale także bezpieczeństwu innych kierowców. Opony zimowe zapewniają lepszą przyczepność na drodze przy temperaturach poniżej siedmiu stopni Celsjusza niż opony letnie, co zapewnia większą kontrolę nad samochodem podczas jazdy po śliskich drogach. Dodatkowo pomaga skrócić drogę hamowania. 

Na wszelki wypadek nie zapomnij zabrać ze sobą do samochodu kilku ciepłych koców na wypadek, gdyby Twoje auto niespodziewanie zepsuło się na drodze. W ten sposób nie musisz czekać na całkowitym mrozie na pomoc!